تلاش برای بازسازی یکی از بهترین بازی های کل دوران می تواند بسیار ترسناک و همچنین هیجان انگیز باشد. کمپانی capcom بازی Resident Evil 2 را برای پلی استیشن ۴ بازسازی کرده و ۲۱ سال بعد از زمانی که برای اولین بار این بازی ارائه شد٬ شما دوباره می توانید به Raccoon City بازگشته و خاطرات خود را زنده کنید.

بازسازی این بازی بسیار به نسخه قدیمی خود وفادار بوده و بیشتر مکان ها در آن دقیقا مانند قبل ساخته شده اند. برخی معماها یا کاملا حذف شده اند یا اینکه خیلی تغییر کرده اند. البته نگران نباشید چرا که تمامی این تغییرات برای آن است که تجربه شما از این بازی بهترشده و بازی لذت بخش تر شود.

در کل این بازی همان حال و هوای بازی های Resident Evil را دارد و اگر بخواهیم آن را با نسخه پلی استیشن ۱ مقایسه کنیم بیشترین چیزی که جلب توجه می کند گرافیک آن است که نشان می دهد در این ۲۱ سال چقدر گرافیک بازی های کامپیوتری پیشرفت کرده است.

یکی از ویژگی های معروف بازی Resident Evil 2 داشتن دو سناریو متفاوت است. یکی بازی با کاراکتر Leon Kennedy و دیگری بازی با Claire Redfield است که هر کدام انگیزه و دلایل خود را برای بودن در این شهر دارند اما به زودی هر دو وارد این داستان می شوند که بخواهند Umbrella را از بین ببرند. برخی از اهداف مراحل این دو یکی است و در واقع در مکان های کاملا یکسانی نیز اتفاق می افتند. 

در کل باید گفت که با اینکه این بازی کاملا از نو ساخته شده است٬ اما هنوز هم همان حالت کلاسیک خود را حفظ کرده که شامل مدیریت دارایی ها و فشنگ های بسیار محدود می باشد. 

تیم رنستان بسیار خوشحال است که می تواند این بازی را با قیمتی مناسب برای اجاره ارائه دهد.