واقعا قابل باور نیست که بازی اول Red Dead Redemption بیشتر از ۸ سال پیش ارائه شده است. کمپانی Rockstar Games توانست با ماجراهای آقای John Marston و ارائه یک بازی Open World که از زمان خود بسیار جلوتر بود نگاه های زیادی را به خود جلب کند. از آن زمان به بعد این ژانر از بازی ها مسیر زیادی را طی کرده اما با ارائه بازی Red Dead Redemption 2 باز هم می توان گفت که انتظارها از این ژانر بسیار بالاتر خواهد رفت.

در این بازی با تمامی کاراکترهایی که ملاقات می کنید می توانید صحبت کنید. می توانید از آنها دزدی کرده٬ تهدیدشان کرده٬ دنبالشان رفته یا درگیری فیزیکی با آنها پیدا کنید. حیوانات از هر اندازه و شکلی را می توان کیلومترها در حیات وحش دنبال کرد و به کمپ های دشمنانتان حمله کنید. دنیای این بازی آنقدر پر از انواع و اقسام اتفاقات و هیجانات است که چاره ای جز معتاد شدن به آن ندارید. جذابیت دنیای این بازی را هیچ بازی دیگری تا کنون نداشته و این را در زمانی می گوییم که بازی هایی نظیر  Witcher 3: Wild Hunt و Assassin’s Creed Odyssey رقبای این بازی هستند.

 داستان بازی Red Dead Redemption 2 در واقع زندگی و جنایات آرتور مورگن را دنبال می کند که فردی سی و چند ساله و یاغی است. آرتور همچنین معاون Dutch van der Linde رهبر دار و دسته Van der Linde می باشد. او همان مردی است که سالها بعد و در جریان داستان بازی اول Red Dead Redemption آرتور مجبور است که او را پیدا کرده و از بین ببرد. نسخه اول بازی داستان زیادی از این دار و دسته را برای ما گفته است اما جزئیات زیادی را نیز پنهان نگهداشته که در این بازی که پیش داستانی از بازی اول است می توانید بسیاری جزئیات را دیده و از چشم آرتور تجربه کنید.

چه ماجراهای هیجان انگیزی هم هستند این داستانها به طوری که می توان گفت برخی از مراحل این بازی از هیجان انگیزترین و بهترین مراحلی است که کمپانی Rockstar تا کنون ساخته است. سرعت مراحل این بازی بسیار عالی طراحی شده و بیشتر مواقع با کاراکترهایی بسیار مناسب و در جای مناسب پر شده اند.

به طور خلاصه بگویم که این بازی شما را بیشتر از هر بازی دیگری در کنسول پلی استیشن درگیر داستانش خواهد کرد.

اما تنها بازی و روند داستانی اصلی آن نیست که شما را به این بازی معتاد می کند. بلکه سرتاسر دنیای بی انتهای آن پر است از داستانهای کوچکتر و مراحل کناری تا شما را هر چه بیشتر به خودش علاقه مند سازد. به آسانی می توانید تنها ساعتها به جستجو در محیط٬ شکار و ماهیگیری بپردازید و هیچوقت نمی دانید که چه چیزی انتظار شما را می کشد. دنیایی زنده و خطرناک که سازندگان آن برای شگفت زده کردن شما آن را ساخته اند.

در میان همه اینها٬ همیشه این احتمال وجود دارد که جریان بازی از کنترل شما خارج شود. اتفاقاتی نظیر اینکه کسی شاهد یکی از جنایات شما باشد و یا اینکه شکار یک خرس گریزلی تبدیل به یک حمام خون شود چرا که طبهکاران دیگر قصد دزدیدن شکار شما را کرده اند. 

طرفداران بازی اول Red Dead Redemption خوشحال خواهند شد که بشنوند که قوانین فیزیکی برخورد گلوله به قسمت های مختلف بدن در این بازی نیز وجود دارد. این بدان معناست که دشمنان شما بسته به آنکه به کجایشان گلوله برخورد کند٬ افتادنشان و چرخش بدنشان تغییر خواهد کرد. البته این موضوع دیدنش کمی می تواند آزاردهنده باشد اما همچنین کمی هم رضایت بخش است. 

قبل از آنکه این بررسی را به پایان برسانیم می بایست در مورد موسیقی بسیار زیبای آن نیز کمی صحبت کنیم. باید بگوییم که این موسیقی کاملا مناسب این بازی است و تمام آن چیزی است که از یک بازی با این سبک می خواهید و تمامی صحنه ها و مراحل آن را بسیار لذت بخش تر کرده است.

به طور کل بازی Red Dead Redemption 2 یکی از آن بازیهایی است که حتما می بایست آن را تجربه کنید و از دنیای بی انتهای آن لذت ببرید.

تیم رنستان بسیار خوشحال است که می تواند این بازی را با قیمتی مناسب برای اجاره ارائه دهد.